jogaila

Šios Signalų serijos svečias – Jogaila – Šiaulių scenos atstovas, neseniai įsikūręs Vilniuje gyventi ir mokytis. Jaunas, kupinas energijos, savo grojimo technika ir meile muzikai kas kartą mane stebina bei džiugina.

Susipažinau su Juo visai neseniai viename iš renginių Šiauliuose, o pabendravus tapo aišku, jog Jam visi keliai atviri – Jis jau dabar nenusileidžia nei technika, nei selekcija daugumai mūsų scenos atstovų. Pagrindinė jo aistra – Techno, todėl natūralu, jog pasiūliau Jam įrašyti miksą Signalų serijai. Jogaila nežada pasiduoti, todėl manau ir tikiuosi, kad jo vardą ateityje teks matyti ne tik Šiaulių klubo SPACE_bar, bet ir sostinės klubų agendose.

Signalams Jis parodė, kad savo fonotekoje turi ne tik šokių muzikos, bet mėgsta pasinerti giliau ir neapsistoja ties viena kryptimi. Tai daugiau istorija, o ne tik įprastas miksas skirtas šokių aikštelei. Ilga įžanga ir ambient/experimental stiliaus garsai leidžia miksui netrukdomam įsivažiuoti ir lėtai keliant tempą Jogaila po truputį nuveda į Techno, tokį, koks patinka Jam.

Jogaila: Soundcloud.

Nuoroda parsisiuntimui: čia.

Kada ir kodėl pradėjai domėtis muzika?

Elektronine muzika pradėjau domėtis gan anksti, rodos, dar 8-toje klasėje, deja, ne labai kokybiška. Viskas apsivertė, kai pradėjau mokytis groti ir ieškoti sau tinkančio skambesio, tuomet ir atradau Techno. Laikui bėgant skonis keitėsi ir brendo, tik Techno taip ir liko, ir, atrodo, dar greit nedings.

Kur semiesi įkvėpimo ir iš kur ateina tas noras stoti prie grotuvų?

Kaip ir daugumai įkvėpimas ateina dėl įvairių priežasčių: atradus naują kūrinį, nusipirkus naujų plokštelių, gerai sugrojus miksą ar tiesiog apsilankius gerame vakarėlyje. Turbūt tai ir būtų keli iš pagrindinių faktorių, kurie skatina stoti prie grotuvų vėl ir vėl, deja, ne taip dažnai kaip norėčiau.

Ko ieškai muzikoje ir ką nori perduoti savo klausytojams?

Ieškau savęs ar paralelių tarp garsų ir nuotaikos, kurios atsispindi viename ar kitame kūrinyje. Dažniausiai muzikos paieška baigiasi viena bendra kūrinių nuotaika, kuri ir parodo mano tuometinę būseną. Tą patį noriu perduoti ir klausytojams – istoriją paremtą mano nuotaika.

Neseniai persikėlei gyventi iš Šiaulių į Vilnių. Ar esi patenkintas savo sprendimu?

Gyvenu Vilniuje jau beveik puse metų, jaučiu, kad jau apšilau kojas ir pripratau prie miesto šurmulio bei didelio žmonių kiekio. Tiesą sakant iš pradžių buvo sunku, jaučiausi lyg pradėjęs gyvenimą iš naujo, bet dabar be galo džiaugiuosi savo sprendimu gyventi ir mokytis Vilniuje, o ne kažkur užsienyje ar gimtuosiuose Šiauliuose.

Kaip vertintum šiandienos elektroninę sceną tiek Lietuvoje, tiek už jos ribų?

Vien tik faktas, kad kiekvieną savaitgalį gali išgirsti dažnai net ne po vieną užsienio atlikėją rodo tikrai aukštą Lietuvos elektroninės scenos lygį, kas yra be galo smagu. Dar vienas džiugus faktas, kad ir žmonių susidomėjimas underground’u vis didėja, pagaliau žmonės pradeda didesnį dėmesį skirti muzikai, o ne  išvaizdai. Manau, jei ir toliau taip sparčiai  augs renginių kokybė, tai ateityje turėsime labai gražių vaisių.

Papasakok apie savo miksą.

Šį miksą įrašyti iš tikrųjų užtruko gana ilgai. Iš pradžių selekciją bandžiau dėlioti namie, bet vis dėlto kažko trūko, tad nusprendžiau atsirinkti šiuo metu mėgiamiausius kūrinius ir įrašyti visiškai ekspromtu.

Kūriniai nuo: Kobosil, Cassegrain, Markus Suckut, Oscar Mulero, P.E.A.R.L.,  Steve Bicknell, Planetary Assault Systems, Blue Hour, Exium, Kessel  ir kt.