Signalai---Kameu

Šios Signalų serijos svečias – Kameu – Švenčionėlių mieste užaugęs ir ten pradėjęs savo DJaus karjerą, šiuo metu gyvena Vilniuje, yra vienas minimal.lt šeimos narių bei ne retai jį galima sutikti mūsų renginiuose.

Kameu yra puikiai pažįstamas visiems, kurie domisi naktiniu Vilniaus gyvenimu, bet pirmieji jo vakarėliai įvyko Švenčionėliuose prie kurių prisidėjo ir pats, o kartu su kolega Endie ilgą laiką dalinosi pultu. Mūsų pažintis prasidėjo djscene forume, o artimiau mus suvedė festivalis Sūpynės, kurių dalimi šiandien jau yra ir Jis pats.

Nepriekaištingas miksavimas, įtampą išlaikanti selekcija ir puikus vakaro nuotaikos pajautimas, taip trumpai galima būtų apibūdinti jo grojimus, tačiau kartais yra progų išgirsti jį grojant ne tik šokiams skirtą Techno, bet ir klampius ambient kūrinius. Jis jau įrodė, kad gali daug ir viskas priklauso tik nuo sau pačiam išsikeltų tikslų, bet žinau, jog prie pulto jį teks matyti dar ne kartą. Visada buvo aišku, jog anksčiau ar vėliau jo miksas Signalams pasirodys.

Signalams Kameu paruoštas miksas nėra skirtas šokiams ir mane labai maloniai nustebino savo selekcija, miksavimu ir sukurta istorija, nors mikso kryptis net kelis kartus pasikeičia, bet nuotaika išlieka ta pati, puikus įrašas visiems ieškotojams, puikiai tinkamas klausyti namie, bet net neabejoju, jog klube suskambėtų ne prasčiau.

Kameu: Soundcloud.

Nuoroda parsisiuntimui: čia.

– Kaip ir kodėl pradėjai domėtis elektronine muzika?

Hm, daugiausiai prie to, kad pradėjau domėtis elektronine muzika, prisidėjo drau-gas ir kolega Laurynas (Endie). Švenčionėliuose, iš kur abu esam, buvo gana nesudėtinga pastebėti žmones, kurie užsiėmė kažkuo kitu nei tradiciniai hobiai, kaip krepšinis, futbolas ar kt.

Taip ir aš kažkuriuo momentu pastebėjau, jog Laurynas DJauja. Buvom bendraklasiai, o užtrukau kokius metus turbūt. (juokiasi)

Su muzika apskritai buvau pažįstamas, grojau saksofonu, bet supratau, kad noriu kažko kito, todėl pasidarė įdomu, ką veikia žmogus už pulto. Laurynas parodė, o tuo pačiu paprašiau, kad įrašytų muzikos, kurios pats klauso. Kaip užkabino, taip ir nepaleidžia. (šypsosi)

– Ko ieškai muzikoje ir iš kur semiesi įkvėpimo?

Žinai, muzika yra ir didžiausio džiaugsmo, ir kartais užeinančio liūdesio ar skausmo palydovas – gyvenimo dalis. Tai joje ieškau ir randu labai džiaugsmingų, man asmeniškai “vasariškų”, momentų – tai gali būti ambient, house ar techno skambesys; lygiai taip pat ten randu ir liūdesio bei melancholijos. 99% visos mano klausomos muzikos yra be žodžių, bet man tai patinka, nes pats galiu interpretuoti kūrinį savaip – niekas man neuždainuoja, apie ką čia jis turėtų būti. Galbūt kartais dėl to išsiskiria mano ir draugų nuomonės, kai pasakai: “wow, koks fainas ir smagus gabalas”, o į tave pažiūri ir atsako, kad nei velnio čia nelinksma. Gerai, kad gana retai taip pasitaiko. (juokiasi)

Na tai va, ieškau gyvenimo soundtrack’o, jeigu taip paprastai. O atlikėjai, kurie mane įkvepia? Jų buvo ir yra daug bei labai skirtingų – pvz. šiuo metu labai patinka Lobster Theremin leidykla. Giegling vyrukai, o ypatingai užsislaptinęs Prince of Denmark su visais savo alias yra kosmosas. Visa šio prodiuserio kūryba yra nuostabi.

Įkvepia Alva Noto, jo bendri darbai su Ryuichi Sakamoto, prie kurių vis iš naujo sugrįžtu. Vis savęs klausiu, kas toks galėtų būti Shinichi Atobe.

Iš techno pusės atlikėjų labai mėgstu DVS1 – visada kuria puikią atmosferą, turi išskirtinį skambesį ir šiaip yra fainas, paprastas žmogus su tikrai ne kasdieniška istorija.
Dimi Angelis ir Jeroen Search irgi yra vieni favoritų, grojantys ir kuriantys puikų techno. Dabartinis skandinaviškas techno su Deep Space Helsinki, Northern Electronics komandom irgi žavi savitumu.

Italų hipnotinis techno! Voices from the lake, Claudio PRC, Nuel, Brando Lupi, Giorgio Gigli ir daugelis kitų. Apie Donato Dozzy ir įvairius jo collab’us iš viso turi būti atskira kalba…
Paskutinius kelis metus klausau Eric Cloutier miksų ir vis iš naujo suprantu, kad jis yra vienas geriausių djėjų, kuriuos yra tekę girdėti. Jo vardas yra vienareikšmis kokybės ženklas. (šypsosi)

– Iš kur ateina tas noras ne tik mėgautis vakarėliu, bet ir pačiam stoti prie pulto?

Kaip minėjau anksčiau, prie elektroninės muzikos mane būtent pultas ir privedė, o groti yra tiesiog smagu! Pasikraunu teigiamų emocijų iš šokančiųjų, o jie, tikiuosi, lygiai taip pasikrauna ir iš manęs. (šypsosi)

Taip pat atradus tokį techno, kurį groju dabar, pastebėjau, kad jį propaguojančių Lietuvoje yra tikrai nedaug – tai savotiškai norisi ir edukuoti.

– Esi vienas iš minimal.lt komandos narių, prisidedi prie Sūpynių festivalio, taigi puikiai pažįsti mūsų elektroninę sceną, kokia ji Tavo akimis?

Na prie Sūpynių kiek aktyviau prisidedu tik porą metų ir muzikaliai ne tiek daug, bet bent jau savo – techno darže pastebiu, kad vis vienur kitur atsiranda lietuvių, kurie turi ir vysto kokybišką skambesį. Pats dar esu tikrai jaunas, bet iš visai jaunuolių ausį visada pamalonina šiaulietis – vilnietis Jogaila, klaipėdietis Jon. Atsiranda ir dar daugiau, gal ne visus dar išgirdau. Kas liečia lietuvius techno prodiuserius, tai taip pat yra atlikėjų, kurių kūrinius groja ir tokie gigantai kaip Tommy Four Seven – džiugu!

Šis sezonas buvo tikra bomba techno vakarėlių pasiūlos aspektu – kone kiekvieną savaitgalį galima buvo rasti, kur nueiti paklausyti gero techno su užsienio svečiu – seniai taip nebuvo. Iš kitos pusės, paskutiniu metu chebra gal jau truputį ir persisotino, ir ne tik techno. Gal nepersisotino, gal tiesiog mėnesių pavadinimai diktuoja, kada nustot vaikščiot į klubą. (šypsosi)

– Papasakok apie savo miksą.

Kartais būna, kad atsikeli ryte ir supranti, kad nori įrašyti miksą, pagauni įkvėpimą ir įrašai! Man taip buvo su šiuo. Paprastai įrašinėdamas promo renginiui galvoju, kad turiu pateikti save taip, kaip grosiu renginyje, todėl susitelkiu ties šokiniu, greitesniu techno. Signalams galėjau neapsistoti ties ta muzika, kurią groju vakarėliuose. Taigi pasirinkau kiek kitokį kelią per ambient, hypnotic techno lankas. Man pačiam miksas savotiškai atspindi staiga užeinantį ir staiga pasibaigiantį lietų. Prieš audrą ramu ir tylu, tada užeina lietaus šuorai, lašai kala į langus, trumpam prislopsta ir pabaigoje dar kartelį užpila kaip iš kibiro. Taip ir miksas subanguoja porą kartų ir pranyksta kaip atsiradęs. (šypsosi)

Garsai nuo Gunnar Haslam, Yves De May, Fabrizio Lapiana, Donato Dozzy, Claudio PRC, Inigo Kennedy ir kitų.