Signalai-Axelle

Šis Signalų serijos miksas atkeliavo nuo scenos senbuvio ir tamsiojo skambesio atstovo – Axelle. Pirmą kartą prie pulto atsistojęs maždaug prieš 10 metų, jis prisidėjo ne prie vieno renginio, o su Inner ilgą laiką dalinosi ne tik mokyklos suolu, bet ir pultu. Jo aistra – tamsus, gilus, aštrus skambesys, kuris puikiai jaučiamas jo setuose ir kūryboje.

Su Aleksu susipažinome Lifto laikais, bet paskutinius keletą metų jis buvo susikoncentravęs į kitus dalykus ir sutiktį jį renginiuose tapo nelengva. Tačiau tikiuosi, jog dabar progų jį sutikti bus daugiau, nes žinau, kad medžiagos bei patirties jis turi sukaupęs daugiau nei pakankamai.

Labai nudžiugau kai Aleksas parodė norą ir įrašė aktualų, įdomų bei technišką miksą – nekilo abejonių, jog tai turi pasirodyti mūsų Signalų serijoje. Miksas tamsus, gilus, keičiantis nuotaiką, bet jaučiasi, jog viskas yra susiję ir valanda prabėga visiškai nepastebimai. Likau labiau nei nustebintas bei ateityje su nekantrumu laukiu daugiau.

Atlikėjai, kurių kūrinius išgirsite: Axelle, Shifted, Haus Arafna, SNTS, Broken English Club, Monolith ir kt.

Axelle: Soundcloud.

Nuoroda parsisiuntimui: čia

– Kokia buvo Tavo muzikinės istorijos pradžia?

Sunku prisiminti tą atskaitos tašką. Prodigy atradau būdamas dešimties, bet nemanau, kad tai buvo mano muzikos kelio pradžia. Viskas prasidėjo apie 2004-us metus. Pradejau vaikščioti i renginius, domėtis djais/atlikėjais, ieškoti muzikos.

Berods, 2005-ais pirmą kartą atsistojau prie grotuvų. Pamenu, mūsų su Vytautu (Inneriu) pirmas suorganizuotas reivas buvo. Nuo tada ir prasidėjo mano muzikinė evoliucija.

– Iš kur semiesi įkvėpimo? Kurie atlikėjai Tave paskutiniu metu domina labiausiai?

Labiausiai mane ikvėpia mano mėgstami atlikėjai, tokie kaip Haus Arafna, Kommando, Orphx, Sonar, Shifted, Krypt, Emptyset ir daugelis kitų.

Kartais sudalyvavimas geram renginyje duoda labai daug motyvacijos judėti į priekį. Dažnai nauji ritmai ar garsų kombinacijos gimsta galvoje būtent tuo metu, kai negaliu jų užfiksuoti, nes neturiu prieigos prie kompiuterio, pvz., būdamas sodyboje ar vairuodamas automobilį ilgesnę distanciją. O blogiausia tai, kad tik pusę jų pavyksta atkurti.

– Kurį laiką buvai šiek tiek atitrūkęs nuo scenos, ar jau esi pasiruošęs grižti? Ar daug kas pasikeitė?

Buvau dingęs porai metų ne vien tik iš scenos. Dabar po truputį grįžtu į senas vėžias. Ar esu pasiruošęs grįžti? Manau, kad taip, nes nebuvau visiškai apleidęs muzikos.

Per tą laikotarpį skyriau šiek tiek dėmesio kūrybai, gimė pora naujų kurinių. Laikui bėgant kažkiek pasikeitė ir mano skonis, atradau Harsh Noise, Industrial, kurie padarė didelę įtaką mano skambesiui.

Aišku, be manęs keitėsi ir scena, išaugo renginių kokybė. Dabar kiekvieną savaitgalį renginiuose pamatyti žinomą atlikeją jau pasidarė normalu, o ne prabangu.

– Save išreiški ne tik grodamas, bet ir kurdamas, ką stengiesi perteikti savo kūryba?

Viskas priklauso nuo nuotaikos. Dažniausiai skambesys būna tamsus, industrinis, laužytais ritmais, o kartais tiesus ir šokinis. Didžioji dalis mano kūrybos paremta niūraus, urbanistinio gyvenimo vizija.

– Papasakok apie savo miksą.

Įrašinėjant miksą stengiausi sukurti tamsią ir gilią atmosferą, bet ir nenorėjau, kad jis būtų vientisas bei nuobodus, taigi tarp kai kurių miksuojamų kūrinių yra ir kontrasto, pasirinkau kiek lėtesnį tempą nei įprastai. Mikse yra nemažai laužytų ritmų. Nors tai nėra atspindys to, ką paprastai groju stovėdamas už pulto, tai yra labiau “B pusės”. Jame galima išgirsti ir kelis mano kūrinius.